تور آمریکای جنوبی (اکوادور و گالاپاگوس، برزیل و آمازون، پرو و ماچوپیچو)

مدت برنامه : بمدت ۳۳ روز از ۱۳ اسفند الی ۱۷ فروردین

(سه شنبه ۱۳ اسفند) (۳ مارچ): با پرواز ترکیش در ساعت ۱۵:۰۱۵ از فرودگاه امام پرواز می‌کنیم و در ساعت ۱۸:۲۰ به استانبول خواهیم رسید و ۸ ساعت توقف تا پرواز بعدی خواهیم داشت.

(چهارشنبه ۱۴ اسفند) (۴ مارچ): در ساعت ۰۲:۳۵ به سمت پاناما پرواز می کنیم و در ساعت ۱۱:۱۵ به پاناما خواهیم رسید. پس از توقفی ۴ ساعته در ساعت ۱۵:۳۰ به سمت اکوادور پرواز خواهیم کرد و در ساعت ۱۷:۳۰ هواپیما در کیتو به زمین خواهد نشست. به سمت هتل ۳ ستاره مان می رویم و به استراحت می پردازیم.

(پنجشنبه ۱۵ اسفند) (۵ مارچ) :این روز بطور کامل به گشت بافت تاریخی شهر کیتو اختصاص دارد و از جاذبه های مهم این شهر مانند میدان استقلال و کاخ ریاست جمهوری، کلیسای سن فرانسیسکو بازدید می کنیم و در آخر بر بلندای تپه کلوچه ای می رویم تا از نزدیک بزرگترین مجسمه و نماد این شهر را ببینیم. پس از صرف نهار به سمت تله کابین شهر می رویم تا با استفاده از آن بر بلندای کیتو برویم و این شهر زیبا را از بلندای آتشفشان خاموشی که شهر در دامنه آن بنا شده ببینیم.

(جمعه ۱۶ اسفند) (۶ مارچ): صبح زود پس از صرف صبحانه از هتل چک اوت می کنیم تا راهی فرودگاه شویم. بعد از پرداخت ورودیه جزایر و بازرسی چمدان‌ها در ساعت ۱۱:۳۵ به سمت جزیره سن کریستوبال پرواز خواهیم کرد و در ساعت ۱۴:۰۲ به مجمع الجزایر گالاپاگوس خواهیم رسید.

پس از چک این در هتل، به سمت ساحل خواهیم رفت و در کنار شیرهای دریایی قدم می زنیم و توضیحاتی در مورد مجمع الجزایر گالاپاگوس از راهنمای برنامه خواهیم شنید.

(شنبه ۱۷ اسفند) (۷ اسفند): صبح به سمت قله آتشفشانی جزیره راهی خواهیم شد و در مسیر از مرکز تحقیقاتی و تکثیر لاکپشت های غول‌پیکر گالاپاگوس بازدید می کنیم.

بعداز ظهر برای نهار به هتل باز می گردیم و سپس برای بعد از ظهر گشتی پیاده در مسیر پیاده روی ساحلی جزیره خواهیم داشت و از خلیج داروین بازدید خواهیم کرد و داستان داروین بزرگ و سفرش به این جزایر را خواهیم شنید.

(یکشنبه ۱۸ اسفند) (۸ مارچ): در این روز تایم آزاد داریم و همسفران می توانند از گشت های آزاد مانند اسنورکلینگ در کیکر راک و یا غواصی و یا بازدید از جزایر اطراف استفاده کنند. همچنین افرادی می توانند از ساحل های بسیار زیبای جزیره سن کریستوبال برای شنا در کنار شیرهای دریایی استفاده کنند.

(دوشنبه ۱۹ اسفند) (۹ مارچ): صبح زود راهی اسکله می شویم تا به سمت جزیره سانتاکروز با قایق تندرو حرکت کنیم. دو ساعت بعد به سانتاکروز می‌رسیم و به سمت هتل ۳ ستاره مان راهی می شویم.

بعد از ظهر برای شنا و اسنورکلینگ در کنار ایگواناها به خلیج لاکپشت‌ها می‌رویم و عصر به هتل باز می گردیم.

(سه شنبه ۲۰ اسفند) (۱۰ مارچ): صبح به سمت ارتفاعات جزیره می رویم تا از قله‌های آتشفشانی دوقلو بازدید کنیم و سپس از مرکز تحقیقاتی لاکپشت های غول پیکر این جزیره بازدید می کنیم و ظهر به سمت هتل راهی می شویم.

بعدازظهر به شنا و اسنورکلینگ در سواحل جزیره سانتاکروز خواهیم پرداخت و از توضیحات راهنما در خصوص تنوع زیستی مجمع الجزایر گالاپاگوس بهره می بریم.

(چهارشنبه ۲۱ اسفند) (۱۱ مارچ): صبح از هتل چک اوت می کنیم تا به سمت فرودگاه جزیره بالترا برویم. هواپیما در ساعت ۱۳:۳۴ از گالاپاگوس بلند می شود و در ساعت ۱۶:۳۳ در کیتو به زمین خواهد نشست. برای استراحت و صرف شام به هتل می رویم.

(پنجشنبه ۲۲ اسفند) (۱۲ مارچ): صبح پس از صبحانه به سمت فرودگاه می رویم تا در ساعت ۱۰:۴۵ به سمت سائو پرواز کنیم. هواپیما یک توقف در لیما پایتخت کشور پرو خواهد داشت و در ساعت ۲۱:۴۵ به سائوپائولو خواهیم رسید. به سمت هتل می رویم و به استراحت می پردازیم.

(جمعه ۲۳ اسفند) ( ۱۳ مارچ) :  صبح برای خرید سیم کارت و چنج پول راهی مرکز شهر خواهیم شد و از مرکز شهر، خیابان پائولیستا و ساختمان تئاتر سائوپائولو دیدن می‌کنیم.

(شنبه ۲۴ اسفند) (۱۴ مارچ): پس از صبحانه به گشت در شهر سائوپائولو خواهیم پرداخت و از کلیسای جامع شهر، پارک ایبراپوئرا، بازار مرکزی شهر دیدن می‌کنیم و سپس بعدازظهر به سمت فرودگاه خواهیم رفت تا در ساعت ۲۰:۴۵ به سمت ایگواسو پرواز کنیم. در ساعت ۲۲:۳۰ به ایگوآسو می رسیم و به سمت هتل می رویم و استراحت خواهیم کرد.

(یکشنبه ۲۵ اسفند) (۱۵ مارچ): این روز به گشت کامل مجموعه آبشارهای ایگواسو که یکی از عجایب هفتگانه طبیعی دنیاست اختصاص دارد.  این آبشار در مرز آرژانتین و برزیل واقع است. سپس بازدیدی از باغ پرندگان خواهیم داشت. (برنامه های اختیاری این روز شامل قایق سواری در زیر آبشار، هلی‌کوپتر سواری بر فراز آبشار خواهد بود)

(دوشنبه ۲۶ اسفند) ( ۱۶ مارچ) : پس از صرف صبحانه راهی فرودگاه می شویم تا به سمت مانائوس واقع در قلب جنگل‌های آمازون پرواز کنیم. غروب به مانائوس میرسیم  و راهی هتل خواهیم شد و به استراحت می‌پردازیم.

(سه‌شنبه ۲۷ اسفند) (۱۷ مارچ) : بعد از صبحانه به سمت رود آمازون حرکت می‌کنیم تا از محل تلاقی رودخانه‌های نگرو و آمازون بازدید کنیم و سپس به سمت لوژ جنگلی‌مان در دل جنگل راهی خواهیم شد. پس از اقامت و صرف نهار ناهار در سرشاخه های آمازون به گشت زنی می‌پردازیم و شب با تاریک شدن هوا به دیدن تمساح‌ها در سرشاخه‌های آمازون خواهیم رفت.

(چهارشنبه ۲۸ اسفند) (۱۸ مارچ) :  صبح زود برای تماشای طلوع آفتاب در پس جنگل‌های آمازون خواهیم رفت و سپس به گشت زنی در کانال های فرعی آمازون و دیدن حیات‌وحش آن شامل میمون‌ها، تنبل‌ها و دلفین های صورتی و خاکستری و ماهی پیرانا خواهیم پرداخت و هنگام غروب به لوژ باز خواهیم گشت.

(پنجشنبه ۲۹ اسفند) (۱۹ مارچ:  پس از صرف صبحانه لوژ جنگلی را ترک می‌کنیم و به سمت مانائوس راهی خواهیم شد. در مسیر و به دیدن قبایل بدوی خواهیم رفت و سپس در کنار دلفین های آمازون شنا خواهیم کرد. بعدازظهر ببه هتل‌مان در مانائوس می‌رسیم و شب را به استراحت خواهیم پرداخت.

(جمعه ۱ فروردین) (۲۰ مارچ) : صبح پس از صبحانه گشت مختصری در مرکز شهر مانائوس خواهیم داشت و سپس به سمت فرودگاه خواهیم رافت تا به سمت ریودوژانیرو پرواز کنیم. شب به ریودوژانیرو خواهیم رسید و برای صرف شام و استراحت راهی هتل‌مان خواهیم شد.

در این شب برنامه سال نو و مراسم نوروز سال ۹۹ را اجرا خواهیم کرد

(شنبه ۲ فروردین) (۲۱ مارچ): پس از صرف صبحانه برای بازدید از مجسمه مسیح راهی کوه کرکوادو خواهیم شد و از بلندای آن به تماشای شهر زیبای ریودژانیرو خواهیم پرداخت. سپس از محله تاریخی و زیبای سانتاترزا بازدید می‌کنیم و به خرید صنایع دستی خواهیم پرداخت. عصر برای گشت در سواحل بی‌نظیر ساحل کوپوکابانا و ایپانما وقت آزاد خواهیم داشت.

(یکشنبه ۳ فروردین) (۲۲ مارچ): پس از صرف صبحانه به گشت در شهر ریو خواهیم پرداخت و از کوه زیبای کله قندی بازدید خواهیم کرد. همچنین از ورزشگاه معروف ماراکانا (در صورت باز بودن) بازدید خواهیم کرد و سپس به گشت زدن در مرکز شهر و بافت تاریخی و پله های معروف سلرون خواهیم پرداخت. عصر هنگام وقت آزاد برای گشت یا استراحت خواهیم داشت.

(دوشنبه ۴ فروردین) (۲۳ مارچ): بعد از صبحانه با مراجعه به سفارت پرو برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنیم. بعدازظهر وقت آزاد برای برنامه اختیاری نظیر پاراگلایدر سواری و یا خرید و یا استفاده از سواحل ریو خواهیم داشت.

(سه‌شنبه ۵ فروردین) (۲۴ مارچ): صبح خیلی زود راهی فرودگاه می شویم تا با پرواز ساعت ساعت ۵:۰۵ دقیقه به سمت لیما پایتخت پرو پرواز کنیم. پس از چک این در هتل و استراحت مختصر به گشت شهرگردی لیما‌ شامل بازدید از زیگورات هوکاپوکلانا، کلیسای سنت فرانسیسکو و گورستان زیرزمینی آن و بافت قدیمی و تاریخی مرکز شهر خواهیم پرداخت و پس از غروب آفتاب به هتل باز می گردیم. شب می توانیم در محله زیبای میرافلورس به گشتزنی بپردازیم.

(چهارشنبه ۶ فروردین) (۲۵ مارچ): بعد از صبحانه با مینی بوس توریستی به سمت شهر کویری ایکا حرکت می کنیم و حدود ظهر به هتل خواهیم رسید. پس از صرف نهار به سمت شهر پیسکو که مرکز تهیه شراب کشور پرو است می رویم و از واینری های آن بازدید می کنیم و سپس به هتل باز می گردیم.

(پنجشنبه ۷ فروردین) (۲۶ مارچ): صبح زود راهی واحه کویری هوکاچینا می شویم تا با ماشین‌های آفرود مخصوص در شنزارهای اطراف هواکاچینا گشت بزنیم و از مناظر بکر بیابان ایکا لذت ببریم. برای نهار به هتل باز می گردیم. پس از نهار راهی بیابان نازکا می شویم تا از خطوط اعجاب انگیز نازکا که متعلق به ۲۰۰۰ سال پیش است بازدید کنیم و با غروب آفتاب به هتل باز خواهیم گشت.

(جمعه ۸ فروردین) (۲۷ مارچ): پس از صبحانه از هتل چک اوت می کنیم و راهی شهر ساحلی پاراکاز می شویم و با قایق در جزایر پاراکاز (ملقب به گالاپاگوس کوچک) گشت میزنیم و به مشاهده هزاران شیر دریایی و انواع مختلف پرندگان منجمله پنگوئن می‌پردازیم.

سپس راهی شهر لیما و فرودگاه این شهر می شویم و با پرواز ساعت ۱۷:۴۰ به سمت کوزکو پرواز می کنیم. هواپیما در ساعت ۱۹:۰۵ در کوزکو به زمین خواهد نشست و راهی هتل ۴ ستاره مان خواهیم شد.

(شنبه ۹ فروردین) (۲۸ مارچ): بعد از صبحانه به گشت‌زنی در بافت زیبای شهر ۸۰۰ ساله کوزکو می‌پردازیم و از میادین و کلیساهای زیبای آن و همچنین بازار محلی کوزکو و ساختمان‌های قدیمی اینکایی آن بازدید می‌کنیم شب مجدداً در هتل‌مان به استراحت می‌پردازیم.

(یکشنبه ۱۰ فروردین) (۲۹ مارچ): پس از صبحانه به سمت روستای اولانتایتامبو در مسیر دره مقدس حرکت می‌کنیم و از روستاهای اینکایی در طول مسیر بازدید می‌کنیم.

همچنین از معادن استحصال نمک اینکاها نیز بازدید می‌کنیم. بعدازظهر به روستای بسیار زیبای اولانتای‌تامبو می‌رسیم و به سمت هتل می رویم.

بعد از ظهر در بافت قدیمی روستا گشت می‌زنیم و با معماری تمدن اینکاها و تراس‌بندی‌های کشاورزی این تمدن بزرگ آشنا می‌شویم.

(دوشنبه ۱۱ فروردین) (۳۰ مارچ): بعد از صبحانه به سمت ایستگاه راه آهن اولان‌تایتامبو می‌رویم تا یکی از زیباترین مسیرهای قطار دنیا را تجربه کنیم. این قطار به سمت روستای کوهستانی آگوآس کالینته واقع در پای کوهستان ماچوپیچو می‌رود.

پس از تحویل گرفتن اتاق‌ها گشت عصرگاهی روستای آگواس کالینته را خواهیم داشت و در صورت تمایل می‌توانید از چشمه های آب گرم روستا استفاده نمایید.

(سه‌شنبه  ۱۲ فروردین) (۳۱ مارچ): صبح زود بعد از صبحانه با ماشین های ویژه به سمت ارتفاعات و دروازه ماچوپیچو راهی می‌شویم تا از پایتخت رویایی تمدن اینکاها که یکی از عجایب هفتگانه دنیا بشمار می‌رود بازدید کنیم. عصر به آگواس کالینته باز می‌گردیم و در هتل‌مان اقامت می‌کنیم.

(چهارشنبه ۱۳ فروردین) (۱ آپریل): صبح پس از صبحانه با قطار معروف اینکا ریل، به سمت روستای اولانتای‌تامبو باز می‌گردیم و سپس از مسیر دره مقدس راهی شهر کوزکو خواهیم شد و در هتل مان به استراحت خواهیم پرداخت.

(پنجشنبه ۱۴ فروردین) (۲ آپریل): این روز تا بعدازظهر تایم آزاد خواهیم داشت تا در در بافت تاریخی شهر کوزکو به گشت بپردازیم و از صنایع دستی منحصر به فرد پرو بخصوص لباس‌هایی که با پشم لاما و آلپاکا درست می کنند خرید کنیم.

بعدازظهر به سمت فرودگاه می رویم تا به سمت لیما پرواز کنیم. پس از توقفی کوتاه در لیما در ساعت ۲۱:۴۰ به سمت سائوپائولو پرواز خواهیم کرد.

(جمعه ۱۵ فروردین) (۳ آپریل): هواپیما در ساعت ۰۴:۳۰ در فرودگاه سائو به زمین خواهد نشست. به سمت هتل راهی می شویم. این روز تایم آزاد خواهیم داشت تا در مرکز شهر سائو به گشتزنی بپردازیم.

پس از صرف شام راهی فرودگاه می شویم و در فرودگاه سائو منتظر خواهیم ماند تا زمان پرواز بازگشت به ایران فرا برسد.

(شنبه ۱۶ فروردین) (۴ آپریل): در ساعت ۰۳:۰۵ به سمت تهران پرواز می‌کنیم و  در ساعت ۲۳:۴۰ به استانبول خواهیم رسید.

(یکشنبه ۱۷ فروردین) (۵ آپریل): در ساعت ۰۰:۵۵ به سمت تهران پرواز خواهیم کرد و در ساعت ۰۴:۲۹ به فرودگاه امام خمینی خواهیم رسید و تور پرو به پایان می رسد.

هزینه تور آمریکای جنوبی:

هزینه اجرای برنامه: ۵۶۵۰ دلار

هزینه بلیت رفت ایران به اکوادور و برگشت برزیل به ایراندر حال حاضر حدود ۲۶٫۵۰۰٫۰۰۰  تومان

هزینه بلیت پروازهای داخل آمریکای جنوبی حدود ۱۱۰۰ دلار

تلفن ثبت نام: شهاب چراغی ۰۹۱۲۷۲۱۹۹۱۶

خدمات تور:

اقامت در هتل های ۳ و ۴  ستاره، بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰٫۰۰۰ یورو، کلیه وعده های صبحانه، هزینه اخذ ویزاهای اکوادور، برزیل و پرو، کلیه ترانسفرها و ورودیه ها طبق برنامه، راهنمای تخصصی

درجه سختی برنامه۵ از ۵

توجه: مبلغ ۲۰۰۰ دلار در زمان ثبت نام بابت خرید پروازهای داخلی و بین کشورهای آمریکای جنوبی و همچنین اخذ ویزاهایی برزیل، پرو و همچنین رزرو اقامت ها دریافت خواهد شد که در صورت کنسلی قابل عودت نخواهد بود.

نکات مهم در تور آمریکای جنوبی

  • وعده های غذایی ناهار و شام و همچنین هزینه گشت ها و تفریحات اختیاری به عهده مسافر است.
  • مسئولیت کنترل گذرنامه مبنی بر اعتبار بالای ۷ ماه و عدم ممنوعیت خروج از کشور به عهده مسافر است.
  • کسانی که مدارک شغلی معتبر ندارند و نیز پاسپورت فاقد ویزای کشورهای مختلف داشته باشند امکان گرفتن ویزای برزیل را ندارند.
  • امکان بروز تغییراتی در ساعات پروازهای داخلی وجود دارد.
  • با توجه به ماهیت برنامه های طبیعت گردی، امکان بروز تغییراتی در برنامه با توجه به صلاحدید راهنمای برنامه وجود دارد.

این تور برای اولین بار در ایران اجرا می شود