مدت برنامه: ۱۵ روز از  ۱ الی ۱۶ فروردین ۹۹

شرح جزئیات تور پرو

(جمعه ۱ فروردین) (۲۰ مارچ) :  با پرواز قطر ساعت ۰۴:۴۵ صبح از فرودگاه امام پرواز می‌کنیم و بعد از ترانزیت در دوحه به سمت سائوپائولو ادامه مسیر خواهیم داد و ساعت ۱۷:۲۰ به وقت محلی به سائو خواهیم رسید. سپس با ایرلاین های برزیلی ساعت ۲۰:۳۵ از سائو به مقصد ریو پرواز می‌کنیم و در ساعت ۲۱:۴۰ شب به فرودگاه ریو می‌رسیم و راهی هتل خواهیم شد.

(شنبه ۲ فروردین) (۲۱ مارچ): پس از صرف صبحانه برای بازدید از مجسمه مسیح راهی کوه کرکوادو خواهیم شد و از بلندای آن به تماشای شهر زیبای ریودژانیرو خواهیم پرداخت. سپس از محله تاریخی و زیبای سانتاترزا بازدید می‌کنیم و به خرید صنایع دستی خواهیم پرداخت. عصر برای گشت در سواحل بی‌نظیر ساحل کوپوکابانا و ایپانما وقت آزاد خواهیم داشت.

یکشنبه ۳ فروردین ( ۲۲ مارچ): پس از صرف صبحانه به گشت در شهر ریو خواهیم پرداخت و از کوه زیبای کله قندی بازدید خواهیم کرد. همچنین از ورزشگاه معروف ماراکانا (در صورت باز بودن) بازدید خواهیم کرد و سپس به گشت زدن در مرکز شهر و بافت تاریخی و پله های معروف سلرون خواهیم پرداخت. عصر هنگام وقت آزاد برای گشت یا استراحت خواهیم داشت.

دوشنبه ۴ فروردین ( ۲۳ مارچ): در این روز وقت آزاد داریم در شهر زیبای ریو گشت بزنیم و همچنین با مراجعه به سفارت پرو برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنیم.

بعدازظهر وقت آزاد برای برنامه اختیاری نظیر پاراگلایدر سواری و یا خرید و یا استفاده از سواحل ریو خواهیم داشت.

(سه‌شنبه ۵ فروردین) (۲۴ مارچ): صبح خیلی زود راهی فرودگاه می شویم تا با پرواز ساعت ساعت ۵:۰۵ دقیقه به سمت لیما پایتخت پرو پرواز کنیم. پس از چک این در هتل و استراحت مختصر به گشت شهرگردی لیما‌ شامل بازدید از زیگورات هوکاپوکلانا، کلیسای سنت فرانسیسکو و گورستان زیرزمینی آن و بافت قدیمی و تاریخی مرکز شهر خواهیم پرداخت و پس از غروب آفتاب به هتل باز می گردیم. شب می توانیم در محله زیبای میرافلورس به گشتزنی بپردازیم.

(چهارشنبه ۶ فروردین) (۲۵ مارچ): بعد از صبحانه با مینی بوس توریستی به سمت شهر کویری ایکا حرکت می کنیم و حدود ظهر به هتل خواهیم رسید. پس از صرف نهار به سمت شهر پیسکو که مرکز تهیه شراب کشور پرو است می رویم و از واینری های آن بازدید می کنیم و سپس به هتل باز می گردیم.

(پنجشنبه ۷ فروردین) (۲۶ مارچ): صبح زود راهی واحه کویری هوکاچینا می شویم تا با ماشین‌های آفرود مخصوص در شنزارهای اطراف هواکاچینا گشت بزنیم و از مناظر بکر بیابان ایکا لذت ببریم. برای نهار به هتل باز می گردیم. پس از نهار راهی بیابان نازکا می شویم تا از خطوط اعجاب انگیز نازکا که متعلق به ۲۰۰۰ سال پیش است بازدید کنیم و با غروب آفتاب به هتل باز خواهیم گشت.

(جمعه ۸ فروردین) (۲۷ مارچ): پس از صبحانه از هتل چک اوت می کنیم و راهی شهر ساحلی پاراکاز می شویم و با قایق در جزایر پاراکاز (ملقب به گالاپاگوس کوچک) گشت میزنیم و به مشاهده هزاران شیر دریایی و انواع مختلف پرندگان منجمله پنگوئن می‌پردازیم.

سپس راهی شهر لیما و فرودگاه این شهر می شویم و با پرواز ساعت ۱۷:۴۰ به سمت کوزکو پرواز می کنیم. هواپیما در ساعت ۱۹:۰۵ در کوزکو به زمین خواهد نشست و راهی هتل ۴ ستاره مان خواهیم شد.

(شنبه ۹ فروردین) (۲۸ مارچ): بعد از صبحانه به گشت‌زنی در بافت زیبای شهر ۸۰۰ ساله کوزکو می‌پردازیم و از میادین و کلیساهای زیبای آن و همچنین بازار محلی کوزکو و ساختمان‌های قدیمی اینکایی آن بازدید می‌کنیم و به توضیحات راهنما در باره امپراتوری اینکاها گوش فرا می‌دهیم. شب مجدداً در هتل‌مان به استراحت می‌پردازیم.

(یکشنبه  ۱۰ فروردین) (۲۹ مارچ): پس از صبحانه به سمت روستای اولانتایتامبو در مسیر دره مقدس حرکت می‌کنیم و از روستاهای اینکایی در طول مسیر بازدید می‌کنیم.

همچنین از معادن استحصال نمک اینکاها نیز بازدید می‌کنیم. بعدازظهر به روستای بسیار زیبای اولانتای‌تامبو می‌رسیم و به سمت هتل می رویم.

بعد از ظهر در بافت قدیمی روستا گشت می‌زنیم و با معماری تمدن اینکاها و تراس‌بندی‌های کشاورزی این تمدن بزرگ آشنا می‌شویم.

(دوشنبه ۱۱ فروردین) (۳۰ مارچ):  بعد از صبحانه به سمت ایستگاه راه آهن اولان‌تایتامبو می‌رویم تا یکی از زیباترین مسیرهای قطار دنیا را تجربه کنیم. این قطار به سمت روستای کوهستانی آگوآس کالینته واقع در پای کوهستان ماچوپیچو می‌رود.

پس از تحویل گرفتن اتاق‌ها گشت عصرگاهی روستای آگواس کالینته را خواهیم داشت و در صورت تمایل می‌توانید از چشمه های آب گرم روستا استفاده نمایید.

(سه‌شنبه  ۱۲ فروردین) (۳۱ مارچ): صبح زود بعد از صبحانه با ماشین های ویژه به سمت ارتفاعات و دروازه ماچوپیچو راهی می‌شویم تا از پایتخت رویایی تمدن اینکاها که یکی از عجایب هفتگانه دنیا بشمار می‌رود بازدید کنیم. عصر به آگواس کالینته باز می‌گردیم و در هتل‌مان اقامت می‌کنیم.

(چهارشنبه  ۱۳ فروردین) (۱ آپریل): صبح پس از صبحانه با قطار معروف اینکا ریل، به سمت روستای اولانتای‌تامبو باز می‌گردیم و سپس از مسیر دره مقدس راهی شهر کوزکو خواهیم شد و در هتل مان به استراحت خواهیم پرداخت.

(پنجشنبه  ۱۴فروردین) (۲ آپریل): این روز تا بعدازظهر تایم آزاد خواهیم داشت تا در در بافت تاریخی شهر کوزکو به گشت بپردازیم و از صنایع دستی منحصر به فرد پرو بخصوص لباس هایی که با پشم لاما و آلپاکا درست می کنند خرید کنیم.

بعدازظهر به سمت فرودگاه می رویم تا در ساعت ۱۶:۱۵ به سمت لیما پرواز کنیم. پس از توقفی کوتاه در لیما در ساعت ۲۱:۴۰ به سمت سائوپائولو پرواز خواهیم کرد.

(جمعه ۱۵ فروردین) (۳ آپریل)هواپیما در ساعت ۰۵:۲۰ در فرودگاه سائو به زمین خواهد نشست. به سمت هتل راهی می شویم. این روز تایم آزاد خواهیم داشت تا در مرکز شهر سائو به گشتزنی بپردازیم.

پس از صرف شام راهی فرودگاه می شویم و در فرودگاه سائو منتظر خواهیم ماند تا زمان پرواز بازگشت به ایران فرا برسد.

(شنبه ۱۶ فروردین) (۴ آپریل): در ساعت ۰۳:۰۵  از سائوپائولو پرواز می‌کنیم و  در ساعت ۲۳:۴۰ به دوحه خواهیم رسید.

(یکشنبه ۱۷ فروردین) (۵ آپریل): در ساعت ۰۰:۵۵ از دوحه به سمت تهران پرواز خواهیم کرد و در ساعت ۰۴:۲۹ به فرودگاه امام خمینی خواهیم رسید و تور پرو به پایان می رسد.

 

هزینه تور پرو:

هزینه اجرای برنامه: ۲۲۵۰ دلار

هزینه بلیت رفت و برگشت ایران – برزیل : در حال حاضر حدود ۲۱٫۶۰۰٫۰۰۰  تومان

هزینه بلیت رفت و برگشت برزیل – پرو : حدود ۶.۵ میلیون تومان

تلفن ثبت نام: شهاب چراغی ۰۹۱۲۷۲۱۹۹۱۶

خدمات تور:

اقامت در هتل های ۳ و ۴  ستاره، بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰٫۰۰۰ یورو، کلیه وعده های صبحانه، هزینه اخذ ویزای برزیل، هزینه اخذ ویزای پرو، کلیه ترانسفرها و ورودیه ها طبق برنامه، راهنمای تخصصی

درجه سختی برنامه : ۳ از ۵

توجه: مبلغ ۷۵۰ دلار در زمان ثبت نام بابت خرید پروازهای داخلی پرو، اخذ ویزای برزیل و همچنین رزرو اقامت ها دریافت خواهد شد که در صورت کنسلی قابل عودت نخواهد بود.

نکات مهم در تور پرو

  • وعده های غذایی ناهار و شام و همچنین هزینه گشت ها و تفریحات اختیاری به عهده مسافر است.
  • مسئولیت کنترل گذرنامه مبنی بر اعتبار بالای ۷ ماه و عدم ممنوعیت خروج از کشور به عهده مسافر است.
  • کسانی که مدارک شغلی معتبر ندارند و نیز پاسپورت فاقد ویزای کشورهای مختلف داشته باشند امکان گرفتن ویزای برزیل را ندارند.
  • امکان بروز تغییراتی در ساعات پروازهای داخلی وجود دارد.
  • با توجه به ماهیت برنامه های طبیعت گردی، امکان بروز تغییراتی در برنامه با توجه به صلاحدید راهنمای برنامه وجود دارد.
  • پس از تور پرو، تور گالاپاگوس اجرا می شود و علاقمندان می‌توانند هر دو تور را پشت سر هم شرکت کنند.

این تور پنجمین اجرای تور پرو می‌باشد

برای خواندن سفرنامه پرو بر روی این نوشته کلیک کنید

برای شنیدن پادکست سفر پرو بر روی این نوشته کلیک کنید